Wprowadzono: 26-08-2019|Administrator| wyświetleń: 3194
grafika
grafika
Ilość fotografii: 149
Autor: Jolanta Bieńkowska

25 sierpnia rozegrane zostały po raz pierwszy we Fromborku zawody Triathlon 2-4-8. Rywalizacja przebiegała na trzech różnych dystansach dla uczestników w przedziale wiekowym od 16 do 100 lat:
2 - czyli TRIATHLONOWA DWÓJKA: 200 metrów pływania, 20 km roweru, 2 km biegania
4 - czyli TRIATHLONOWA CZWÓRKA: 400 metrów pływania, 40 km roweru, 4 km biegania
8 - czyli TRIATHLONOWA ÓSEMKA: 800 metrów pływania, 80 km roweru, 8 km biegania.

Konkurencja pływania rozpoczęła się startem z wody z fromborskiego mola. Część rowerowa odbyła się będzie po mieście Frombork oraz na trasie Frombork - Bogdany, część biegowa po mieście Frombork. Przyjazna atmosfera, sportowa rywalizacja i świetna zabawa, tak możemy podsumować pierwszą edycję we Fromborku. Gościem specjalnym imprezy sportowej był pisarz Krzysztof Beśka, autor dwóch książek, w których akcja dzieje się we Fromborku - „Ornat z krwi" i "Konstelacja zbrodni".

Uroczyste zakończenie zawodów i dekoracja zawodników odbyła się na Rynku Miejskim. Każdy zawodnik został uhonorowany na mecie pamiątkowym medalem. Puchary dla zwycięzców TRIATHLONOWEJ DWÓJKI, CZWÓRKI i ÓSEMKI uroczyście wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicz, który uczestniczył przez cały czas trwania zawodów i kibicował zawodnikom. Wszystkim zwycięzcom, wszystkim, którzy zdobyli Frombork oraz tym którzy nie zdobyli, ale próbowali - gratulujemy!

Organizatorem zawodów była firma MCL Sport, współorganizatorem Urząd Miasta i Gminy Frombork.