Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji wraz z Sekretarzem Stanu - Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji online poświęconej społecznej działalności Młodzieżowych Rad przy jednostkach samorządu terytorialnego, która odbędzie się 5 kwietnia 2022 roku.
Konferencja skierowana jest do koordynatorów młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego, dyrektorów szkół, nauczycieli WOS i historii, nauczycieli konsultantów WOS i historii, pracowników samorządowych, przedstawicieli JST, przedstawicieli organizacji pozarządowych.
W programie konferencji przewidziano zagadnienia dotyczące prawnych uwarunkowań funkcjonowania Rad oraz spotkania z młodzieżowymi praktykami.
Konferencja online: 5 kwietnia 2022 r. godz. 11
Ośrodek Rozwoju Edukacji al. Ujazdowskie 28 Warszawa
Program konferencji - Kliknij
Link do rejestracji: www.szkolenia.ore.edu.pl
Za organizację przedsięwzięcia odpowiada Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich ORE, partnerem wydarzenia jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Wszelkie pytania odnośnie Konferencji prosimy kierować na adres: monika.brenner-zawierucha@ore.edu.pl
Okazją do podjęcia problematyki jest chęć zainteresowania młodzieży działalnością społeczną oraz zeszłoroczną nowelizacją ustawy, która zmieniła sposób funkcjonowania tych podmiotów w ramach aktywności społeczeństwa obywatelskiego. Młodzieżowe Rady przy jednostkach samorządu terytorialnego to fakultatywne organy o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, które reprezentują młodzież odpowiednio na poziomie gminy, powiatu lub województwa. Pierwsza młodzieżowa rada w Polsce powstała 19 września 1990 roku w Częstochowie. Był to przejaw otwierania się władz lokalnych na współpracę z obywatelami. W kolejnych latach młodzieżowe rady powstawały na terenie całej Polski. Szacuje się, że do 2020 roku w Polsce utworzono około 500 młodzieżowych rad gmin.